Azərbaycan Böyük İpək Yolu marşrutu üzrə tranzitin mühüm hissəsidir
Bakıya ilk dəfədir ki, gəlirəm və birinci Xəzər nəqliyyat və logistika forumunun işində iştirak etməkdən çox şadam. Bu tədbir və bütün Bakı enerji həftəsi çərçivəsində Azərbaycanın infrastrukturunun nə qədər sürətlə inkişaf etdiyinə əmin olmaq mümkündür, axı bu, logistika təchizat zəncirlərinin formalaşması üçün çox vacibdir.
Azərbaycan Böyük İpək Yolu, Orta dəhliz marşrutu üzrə tranzitin mühüm hissəsidir və bu, yeni geosiyasi vəziyyətlə bağlı mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Azərbaycan dünyanın 30 dövlətini birləşdirən təşkilatımız çərçivəsində fəal işləyir. Burada Şərq-Qərb və Şimal-Cənub istiqamətində 13 ticarət və nəqliyyat dəhlizi fəaliyyət göstərir. Azərbaycan Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiya regionunun logistika mərkəzidir. Əminəm ki, gələcəkdə regionda daşımaların həcmi artacaq və biz bu gözləntilərlə bağlı bütün problemlərin mütərəqqi həlli üzərində birgə işləyirik.

Azerbaijan is an important transit route on the Great Silk Road
Miroslav Antonovich, Chairman of the Committee of the International Organisation for Cooperation of Railways:
This is my first time in Baku and I am very pleased to participate in the first Caspian Transport and Logistics Forum. Through this event and the whole of Baku Energy Week, you can see how fast Azerbaijan's infrastructure is developing, which is very important for building logistics supply chains.
Azerbaijan is an important transit link on the route of the Great Silk Road, the Middle Corridor, which is of key importance due to the new geopolitical environment.
Azerbaijan actively works within the framework of our organization, which unites 30 states of the world. There are 13 East-West and North-South trade and transport corridors. Azerbaijan is a logistic hub of the South Caucasus and Central Asia region. I am confident that the growth of transportation in the region will increase in the future, and we are working together to gradually meet all the challenges related to these expectations.