Azərbaycan Böyük İpək Yolu marşrutu üzrə tranzitin mühüm hissəsidir
Bakıya ilk dəfədir ki, gəlirəm və birinci Xəzər nəqliyyat və logistika forumunun işində iştirak etməkdən çox şadam. Bu tədbir və bütün Bakı enerji həftəsi çərçivəsində Azərbaycanın infrastrukturunun nə qədər sürətlə inkişaf etdiyinə əmin olmaq mümkündür, axı bu, logistika təchizat zəncirlərinin formalaşması üçün çox vacibdir.
Azərbaycan Böyük İpək Yolu, Orta dəhliz marşrutu üzrə tranzitin mühüm hissəsidir və bu, yeni geosiyasi vəziyyətlə bağlı mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Azərbaycan dünyanın 30 dövlətini birləşdirən təşkilatımız çərçivəsində fəal işləyir. Burada Şərq-Qərb və Şimal-Cənub istiqamətində 13 ticarət və nəqliyyat dəhlizi fəaliyyət göstərir. Azərbaycan Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiya regionunun logistika mərkəzidir. Əminəm ki, gələcəkdə regionda daşımaların həcmi artacaq və biz bu gözləntilərlə bağlı bütün problemlərin mütərəqqi həlli üzərində birgə işləyirik.

Азербайджан - важное звено транзита на маршруте Великого шелкового пути
Я впервые в Баку и очень рад участвовать в работе первого каспийского транспортно-логистического форума. В рамках этого мероприятия и всей Бакинской Энергетической Недели можно убедиться, как быстро развивается инфраструктура Азербайджана, а ведь это очень важно для формирования логистических цепочек поставок.
Азербайджан - важное звено транзита на маршруте Великого шелкового пути, Среднего коридора, что имеет ключевое значение в связи с новой геополитической обстановкой.
Азербайджан активно работает в рамках нашей организации, которая объединяет 30 государств мира. В ней действуют 13 торгово-транспортных коридоров в направлении Восток-Запад и Север-Юг. Азербайджан – логистический хаб региона Южного Кавказа и Центральной Азии. Уверен, что в перспективе рост перевозок в регионе повысится, и мы совместно работаем над прогрессивным решением всех задач, связанных с этими ожиданиями.